Cała treść

Startuje konkurs na innowacyjne aplikacje z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej

Ministerstwo Gospodarki zaprasza do udziału w konkursie na najciekawsze pomysły wykorzystania nawigacji satelitarnej w gospodarce, nauce i życiu codziennym. Już po raz trzeci uczestnicy z naszego kraju mają okazję zaprezentować nowoczesne aplikacje w polskiej edycji konkursu Galileo Masters – European Satellite Navigation Competition. Projekty można nadsyłać do 30 czerwca 2015 r.
Konkurs jest okazją do zaprezentowania innowacyjnych pomysłów na to, jak wykorzystać globalne systemy nawigacyjne w codziennym życiu. W zeszłorocznej polskiej edycji zwyciężył projekt aplikacji przekonującej użytkowników do większej aktywności w różnych aspektach życia codziennego (www.hyent.co). Bardziej rozrywkowy charakter przedstawiała aplikacja Fields of War, w tej chwili przechodząca ostatnie testy przed wdrożeniem. Ponadto w Galileo Masters w Polsce pojawiły się aplikacje zwiększające bezpieczeństwo na morzu (www.navdec.com) czy w lotnictwie (nagroda specjalna Niemieckiej Agencji Kosmicznej).
Do końca czerwca każdy zainteresowany może przesłać swój projekt lub pomysł, który potem zostanie oceniony przez grono ekspertów. W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne, zespoły, przedsiębiorstwa, a także placówki naukowe i edukacyjne. Finaliści otrzymają nagrody pieniężne, staże i szkolenia, wirtualne biura i przestrzenie coworkingowe, a także mentoring przygotowujący do pozyskania inwestycji. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są tutaj.

(Źródło: Ministerstwo Gospodarki)