Cała treść

Szwedzko-Polskie Forum Innowacji

Ministerstwo Gospodarki, Ambasada Szwecji w Polsce oraz Business Sweden – Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji w Polsce zapraszają na Szwedzko-Polskie Forum Innowacji. Wydarzenie z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz ministra gospodarki Szwecji Mikaela Damberga odbędzie się 11 czerwca 2015 r. w Warszawie.
Głównym tematem spotkania będzie współpraca obu krajów na rzecz wsparcia innowacji jako wyznacznika zrównoważonego wzrostu gospodarczego. Podczas wydarzenia podpisany zostanie list intencyjny w zakresie rozszerzenia szwedzko-polskiej współpracy o obszar innowacji, którego sygnatariuszami będą wicepremier, minister gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej, Janusz Piechociński oraz minister przedsiębiorczości i innowacji Szwecji Mikael Damberg.
Celem forum jest stworzenie platformy dyskusji na temat warunków niezbędnych do osiągnięcia innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju w sferach publicznej oraz prywatnej, opartego o najlepsze polskie i szwedzkie rozwiązania. Podczas wydarzenia zaproszeni eksperci wezmą udział w dyskusjach panelowych na temat innowacyjnego społeczeństwa i gospodarki oraz zrównoważonego rozwoju miast. Szczegółowe informacje na temat Forum znajdują się tutaj.

(Źródło: Ministerstwo Gospodarki)