Cała treść

Montaż elektroniczny tablic na wrocławskich przystankach

Do października wrocławskie przystanki komunikacji miejskiej zyskają 120 nowych elektronicznych tablic z rozkładem jazdy. Właśnie trwa ich montaż. Za rozbudowę systemu Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zapłaci firmie Dysten z Zabrza 6,8 mln zł. 
Prace na niektórych wrocławskich przystankach już trwają, są zorganizowane w trybie zaprojektuj i zbuduj. Powstają na nich nowe tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.
System informacji pasażerskiej pozwala sprawdzić za ile czasu rzeczywiście pojawi się tramwaj czy autobus na przystanku. Do tej pory elektronicznych tablic było we Wrocławiu około 170 teraz przybędą kolejne.
Pieniądze m.in. na tę inwestycję udało się zdobyć, bo urzędnicy renegocjując umowę z Komisją Europejską, rozszerzyli zakres projektu ITS. W ten sposób Wrocław zyskał dodatkowo na rozbudowę systemu około 30 milionów złotych.
Prace na przystankach wykonuje firma Dysten, która wygrała przetarg i ma na to czas do października. Prace montażowe powinny zakończyć się do 30 września jednak później będą potrzebne testy urządzeń, odpowiednia kalibracja oraz próby dlatego na zakończenie całego projektu trzeba będzie zaczekać do października.

(Źródło: Urząd Miejski Wrocławia)