Cała treść

Testy elementów zarządzania ruchem w Legnicy

LegnicaTrwa testowanie elektronicznych tablic informacyjnych zainstalowanych w Legnicy. Wyświetlają one bieżący rozkład jazdy MPK.
To kolejne elementy instalowane w ramach budowy zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym. Dzięki nim docelowo pasażerowie oczekujący na przyjazd autobusu uzyskają dokładną informację o jego przyjeździe na przystanek. Obecnie trwa też wyposażanie 62 autobusów miejskich w komputery pokładowe, odbierające, przetwarzające i przesyłające informacje.
Wcześniej w pięciu newralgicznych punktach miasta – na ulicach Pocztowej, Witelona, Wrocławskiej, Jaworzyńskiej i al. Piłsudskiego zainstalowane zostały na bramownicach tablice (zmiennej treści), które przekażą kierowcom ważne informacje dotyczące wypadków, objazdów, korków, czy też doradzą, jak najszybciej dojechać np. do centrum miasta. Są one obecnie podłączane do sieci i wkrótce również poddane będą testom.
Budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i komunikacją publiczną to ogromna inwestycja, warta 19.630.549,27 zł. Na jej realizację miasto zdobyło w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie 16.533.177,67 zł unijnego dofinansowania.

(Źródło: Urząd Miasta Legnica)