Cała treść

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja wydarzenia: Ogólnopolski Kongres SMART – Inteligentne Miasta

Konferencje23 listopada 2015 r. w Krakowie odbędzie się kolejna edycja wydarzenia: Ogólnopolski Kongres SMART – Inteligentne Miasta. Rozpoczęcie cyklu SMART miało miejsce 23 marca w Warszawie, później kolejno odbył się on w Katowicach, Gdańsku i Olsztynie, ciesząc się dużym zainteresowaniem instytucji i firm chcących wdrożyć nowoczesne technologie.
Podczas Kongresu odbędą się nie tylko cztery panele dyskusyjne: nowe technologie, inteligentne wykorzystywanie energii, transport ekologiczny oraz infrastruktura, lecz także debata otwierająca, skupiająca osoby znane ze swojej działalności w całym regionie.
Wszystkie informacje dotyczące kongresu w Krakowie oraz innych miastach, w których odbyło się wydarzenie mogą Państwo zobaczyć na www.inteligentne-miasta.eu.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.:

  • Jacek Majchorwski – Prezydent Miasta Krakowa, Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego,
  • Tadeusz Ferenc – Prezydent Miasta Rzeszowa, Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego,
  • Wojciech Lubawski –  Prezydent Miasta Kielc, Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
  • Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowic, Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego,
  • Andrzej Wiszniewski – Prezes Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

W czasie kongresu, wielu z zaproszonych gości będzie prezentować swoje zdanie, na temat nowoczesnych technologii  w debacie otwierającej oraz panelach dyskusyjnych.
Kongres stanowi doskonałą okazję by dowiedzieć się więcej o technologiach, których wykorzystanie wzmocni i przyspieszy rozwój  przedsiębiorstw i regionu, poznać korzyści płynące z wykorzystania nowoczesnych technologii oraz nowe możliwości, jakie niosą za sobą ich wdrożenia w usprawnienie i działanie instytucji, firmy czy regionu.
Zaproszenie jest skierowane przede wszystkim do przedstawicieli administracji państwowej i samorządów, osób ze świata nauki oraz przedstawicieli firm i instytucji chcących inwestować i wdrażać  technologie smart na potrzeby własnego przedsiębiorstwa i budowanie przewagi konkurencyjnej regionu.
Patronat honorowy nad Kongresem objęły: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan, Instytut Kolejnictwa, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Klaster 3×20, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii.
Partnerzy imprezy to: Sądecka Izba Gospodarcza, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie, Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowie, European Security Trading, Comarch, Neurosoft, Geobike.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się tutaj.

(Źródło: SuccessPoint Sp. z o.o.)