Cała treść

Komunikacja miejska we Wrocławiu w usługach Google

Wrocław dołączył do polskich miast, których komunikacja miejska jest w usłudze Mapy Google. To oznacza, że za pomocą tej globalnej aplikacji można teraz planować podróż po mieście.
Informacje o trasach i rozkładach jazdy komunikacji miejskiej Wrocławia od 1 czerwca można wykorzystywać w usłudze Google Mapy. Dzięki temu można z łatwością zaplanować  trasę po mieście nie tylko samochodem, pieszo ale i właśnie transportem publicznym. Za wdrożenie usługi ze strony miasta odpowiadało Centrum Usług Informatycznych.
– Cieszymy się, że Wrocław dołączył do grona miast z całego świata, w których można korzystać z tej usługi. Teraz, zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Wrocław będą mogli łatwo sprawdzić jak dojechać w konkretne miejsce komunikacją miejską – mówi Piotr Zalewski z Google Polska.
Z funkcji transport publiczny (Google Transit) mogą korzystać użytkownicy komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Wystarczy wejść na stronę Mapy Google lub uruchomić tę samą aplikację w smartfonie z systemem Android i iOS.
W Polsce, oprócz Wrocławia z takiej usługi można korzystać m.in. w Warszawie, Zielonej Górze i Szczecinie. Na świecie z takiej opcji można korzystać w 18 000 miast. Z Mapy Google na świecie korzysta miesięcznie ponad miliard osób.

(Źródło: Urząd Miejski Wrocławia)