Cała treść

PIXEL w gronie Laureatów XXVII edycji Medalu Europejskiego

Rzeszów_tablice Pixel w ITS_2Dnia 6 czerwca 2016r. w Warszawie podczas Ogólnopolskiej Gali Laureatów XXVII edycji Medalu Europejskiego, firma PIXEL została nagrodzona za opracowanie i wprowadzenie na rynek produktu Tablica Przystankowa Informacji Pasażerskiej LED 72×192-6, która jest wykorzystywana w systemach informacji pasażerskiej dla komunikacji miejskiej.  W ocenie Komisji Weryfikacyjnej konkursu przyznana nagroda to jednocześnie ocena walorów użytkowych urządzenia oraz zastosowanych przez PIXEL w jej konstrukcji rozwiązań elektronicznych i informatycznych.
Medal Europejski jest niekomercyjną, ogólnopolską inicjatywą najważniejszej dla przedsiębiorców instytucji działającej przy Komisji Europejskiej – Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz Business Centre Club. Celem nagrody jest wsparcie polskich produktów i usług na rynku Unii Europejskiej oraz przybliżenie idei Unii Europejskiej środowisku przedsiębiorców. Nagrodzony towar lub usługa muszą spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna w ocenie jest też dynamika firmy oferującej produkt, zdobyte nagrody i certyfikaty. Komisja weryfikacyjna brała także pod uwagę czy firma korzysta ze szkoleń, seminariów na temat Unii Europejskiej, konsultacji, analiz prawnych, badań rynku itp.
Nagrodzona medalem tablica przystankowa od wielu miesięcy ma praktyczne zastosowanie i otrzymuje pozytywne oceny w realizowanych przez firmę kontraktach. Jednym z ostatnich zrealizowanych projektów była dostawa i uruchomienie 89 tablic w ramach rozbudowy systemu ITS dla komunikacji publicznej w Rzeszowie. Pozytywne opinie pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej oraz administratorów systemów wyróżniają takie walory tych urządzeń jak czytelne informacje w czasie rzeczywistym  o liniach i godzinach odjazdów z danego przystanku oraz jakość wykonania i bezawaryjność.

(Źródło: PIXEL)