Cała treść

Przestrzeń kosmiczna i technologie kosmiczne – Debata Obywatelska

10 września 2016 r., ponad 2000 obywateli z 22 krajów będzie miało wyjątkową okazję wypowiedzieć się na temat wpływu eksploracji przestrzeni kosmicznej i technologii kosmicznych na nasze życie i życie przyszłych pokoleń.
Ta wyjątkowa forma konsultacji organizowana jest w każdym kraju członkowskim Europejskiej Agencji Kosmicznej, będącej głównym organizatorem debaty.
Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej, jako partner wydarzenia, zaprasza do udziału w tym nietypowym wydarzeniu do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce k/ Rzeszowa.
Debaty będą odbywać się w 22 krajach jednocześnie, a ich uczestnicy odpowiedzą na te same pytania i według tych samych instrukcji. Wyniki wszystkich spotkań zostaną opublikowane w zbiorczym europejskim raporcie.
Do udziału w Debacie zapraszamy przede wszystkim osoby, które pragną mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość oraz nie boją się wyrażać swojego zdania. Nie trzeba być specjalistą od spraw kosmicznych, nie trzeba być związanym z branżą lotnicza, kosmiczną czy pokrewnymi.
Udział w debacie jest bezpłatny. Rejestracja jest wymagana i potrwa do 28 sierpnia. Szczegóły dostępne tutaj.
Debata obywatelska to wydarzenie towarzyszące kongresowi skierowanemu do sektora kosmicznego i okołokosmicznego – European Robotic Congress oraz imprezie European Rover Challenge (zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowo-technologiczne).

 
(Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej)