Cała treść

Infrastruktura ładowania samochodów elektrycznych w liczbach

Plany Ministerstwa Energii w zakresie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych określone są w Krajowych Ramach Polityki Rozwoju Infrastruktury Paliw Alternatywnych, które stanowią jeden z trzech elementów Pakietu ma Rzecz Czystego Transportu.
Resort energii w celu ułatwienia kierowcom poruszania się po Polsce samochodami elektrycznymi wyodrębnił 32 aglomeracje, w których w pierwszej kolejności powinna być lokalizowana infrastruktura zapewniająca możliwość naładowania użytkownikom ich samochodów elektrycznych.
Ministerstwo Energii planuje, że do 2020 r. powstanie 400 szybkich punktów ładowania samochodów elektrycznych i 6000 publicznie dostępnych punktów o normalnej mocy.
Decyzje o wyborze konkretnych lokalizacji będą jednak zależały od decyzji biznesowych podejmowanych przez podmioty prywatne, co gwarantuje, że infrastruktura będzie powstawać w miejscach najwygodniejszych dla kierowców. W chwili obecnej nie ma żadnych przesądzeń co do szczegółowego umiejscowienia stacji ładowania.

 
(Źródło: Ministerstwo Energii)