Cała treść

Warszawska komunikacja z rekordem

W ubiegłym roku z warszawskich tramwajów, autobusów oraz pociągów metra i Szybkiej Kolei Miejskiej skorzystała rekordowa liczba ponad 1,136 mld pasażerów! To o ponad 5 milionów więcej niż w 2015 roku.
Coraz więcej osób korzysta ze stołecznego transportu miejskiego. W 2015 roku szacunkowa liczba przejazdów w komunikacji miejskiej (obliczona przez Zarząd Transportu Miejskiego na podstawie sprzedaży biletów) wyniosła 1 131 357 900. A w ubiegłym, 2016 roku – już 1 136 503 549. To o ponad 5 milionów więcej niż w poprzednim roku.
– Cieszę się, że tendencja wzrostowa się utrzymuje. To pokazuje, że nasze działania – wymiana taboru i inwestycje w infrastrukturę – przynoszą zamierzony efekt i komunikacja publiczna jest najbardziej popularnym środkiem transportu – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Z Warszawskiego Badania Ruchu 2015 wynika, że warszawiacy w ciągu doby wykonują ok. 3,35 mln podróży; 56,9 proc. spośród podróży niepieszych to przejazdy komunikacją miejską.
Stołeczna komunikacja miejska jest wizytówką miasta i pełni kluczową rolę w systemie transportowym. W ciągu ostatniej dekady została gruntownie zmodernizowana – dokończono budowę I linii metra i centralnego odcinka II linii metra, wybudowano nowe trasy tramwajowe i unowocześniono tabor. Powstały parkingi przesiadkowe, węzły komunikacyjne a na przystankach pojawiły się nowe estetyczne wiaty.

(Źródło: Urząd m.st. Warszawy)