Cała treść

Polska krajem partnerskim Hannover Messe

Targi w Hanowerze należą do największych i najważniejszych na świecie imprez przemysłowych, podczas których promowane są nowe idee i nowinki branżowe. Towarzyszy im międzynarodowa wystawa innowacyjnych produktów i usług dla przemysłu. Krajem partnerskim tegorocznej edycji targów, która odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia 2017 r., jest Polska. O naszym uczestnictwie w wydarzeniu, polskiej gospodarce i relacjach handlowych z Niemcami, mówił wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński podczas konferencji prasowej, która 9 lutego 2017 r. odbyła się w Hanowerze.
Hasłem przewodnim tegorocznych targów jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. W hasło to wpisują się działania polskiego rządu, określone w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
-Jako kraj partnerski tegorocznej edycji targów Hannover Messe, Polska chce pokazać, że zależy jej nie tylko na szybkim rozwoju gospodarki ale przede wszystkim na jej rozwoju w oparciu o innowacyjny przemysł. Wśród nich jest automatyka przemysłowa i oprogramowanie dla przemysłu, energia i napędy alternatywne oraz technologie pneumatyczne i próżniowe. Polscy przedsiębiorcy już dziś są projektantami przemysłu 4.0. i atrakcyjnymi partnerami dla firm zagranicznych. Polska jest też doskonałym miejscem do lokowania inwestycji – powiedział wiceminister Tadeusz Kościński.
Hasło przewodnie naszej obecności na targach w Hanowerze, jako kraju partnerskiego, to SMART MEANS POLAND.
Polska na targach będzie prezentować m. in. rozwiązania w obszarze efektywności energetycznej tj. np. elektromobilności. Rozwój pojazdów o napędzie elektrycznym może stanowić ogromny impuls zarówno dla przemysłu motoryzacyjnego jak i wielu innych przemysłów pracujących na jego rzecz. To nowy szeroki obszar działań innowacyjnych, a także możliwość rozwoju na terenie Polski najnowocześniejszych technik i technologii, które mogą znaleźć zastosowanie także w innych dziedzinach gospodarki. Ważnym elementem programu i filaru „Reindustrializacja” Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jest projekt e-bus. Zakłada on dynamiczny rozwój polskiej gospodarki w segmencie produkcji autobusów elektrycznych.
Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie.
Ministerstwo Rozwoju opracowało program promocji umożliwiający przedsiębiorcom ubieganie się o dofinansowanie ich udziału w targach. Środki Programu Inteligentny Rozwój pokryją część kosztów działań promocyjnych, takich jak m.in. udział firm w targach, przygotowanie i dystrybucja materiałów np. w mediach czy też emisja spotów i filmów. Nabór wniosków przez PARP zakończy się 13 lutego 2017 r.

 
(Źródło Ministerstwo Rozwoju)