Cała treść

Trwa konkurs na koncepcję polskiego samochodu elektrycznego

Ministerstwo Energii przypomina, że trwa konkurs na polski samochód elektryczny. Wyłoni on pięciu laureatów projektu nadwozia polskiego e-samochodu. Zwycięskie koncepcje stanowić będą podstawę do produkcji prototypów.
Organizatorem konkursu na miejski samochód elektryczny jest spółka ElectroMobility Poland SA. Patronat nad konkursem sprawują Ministerstwo Energii, Enea SA, Energa SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA i Tauron Polska Energia SA.
Konkurs rozpoczął się 13 marca 2017 r. i potrwa do 10 września. Prace można zgłaszać do 15 maja. Najlepsze pięć projektów zostanie nagrodzonych kwotami po 50 tys. złotych, a spółka EMP zyska do nich prawa. W następnym konkursie (wrzesień 2017 – marzec 2018) startować będą już jeżdżące prototypy. Najlepsze z nich zostaną wyprodukowane w krótkich seriach. Po otrzymaniu homologacji najwyżej oceniany samochód trafi do produkcji seryjnej.
O szczegółach konkursu 7 kwietnia 2017 r. podczas targów Motor Show Poznań powie dyrektor zarządzający spółki ElectroMobility Poland Krzysztof Kowalczyk. Dyrektor Kowalczyk opowie o konkursie i jego etapach, o tym jak będzie wyglądał proces weryfikacji zgłoszeń i jakie kryteria muszą spełnić projekty, żeby znaleźć się w finale. Wydarzenie jest skierowane do projektantów oraz potencjalnych uczestników konkursu.

 
(Źródło: Ministerstwo Energii)