Cała treść

Z amerykańskimi kongresmenami o rozwoju polskiej infrastruktury transportowej

10 kwietnia 2017 r. minister Infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk spotkał się z delegacją amerykańskich kongresmenów, na czele z przewodniczącym Komisji ds. Transportu i Infrastruktury Kongresu Billem Shusterem. W spotkaniu wziął udział także ambasador USA w Polsce Paul Jones. Ministrowi towarzyszyli wiceministrowie Justyna Skrzydło, Jerzy Szmit i Tomasz Żuchowski.
W spotkaniu wziął udział ambasador Paul Jones i przewodniczący Komisji ds. Transportu i Infrastruktury Kongresu Bill Shuster
Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze elementy rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce i w USA. Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że Stany Zjednoczone są dla Polski ważnym sojusznikiem i jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych.
– Dla obecnego rządu bliska współpraca ze Stanami Zjednoczonymi jest kluczowa. Tak trwały sojusz jest dla nas jedną z fundamentalnych podstaw bezpieczeństwa narodowego i pokoju w tej części Europy – powiedział minister.
Rozmowa dotyczyła również flagowych projektów polskiego rządu, takich jak np.  Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

 
(Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa)