Cała treść

Plan rozwoju Bydgoskiego Roweru Miejskiego

Łącznie o 16 nowych stacji ma zostać w przyszłym roku powiększony system Bydgoskiego Roweru Miejskiego. Obecny sezon jest ostatnim w ramach obowiązującej trzyletniej umowy z operatorem BRA. W związku z tym, w drugiej połowie roku planowane jest ogłoszenie przetargu na obsługę systemu roweru miejskiego w latach 2018-2020. Zgodnie też z wcześniejszymi zapowiedziami, BRA rozstanie rozbudowany.
Członkowie Zespołu ds. Polityki Rowerowej wypracowali wstępną listę lokalizacji 16 nowych stacji: 12 miejsc w Fordonie oraz 4 poza tą dzielnicą, o które powinien zostać rozbudowany system roweru miejskiego.
Rekomendacja Zespołu jest propozycją i punktem wyjścia do ewentualnej dyskusji. Ostateczne lokalizacje wskazane zostaną w momencie ogłoszenia przetargu.
Wśród warunków, jakie postawione zostaną podmiotom ubiegającym się o obsługę BRA w kolejnych trzech latach, warto wymienić gwarancję możliwości rozbudowy systemu w trakcie obowiązywania umowy (maksymalnie o 25 stacji) wraz z jednoczesnym zwiększeniem liczby rowerów (o 275 – 250 szt. w stacjach i 25 szt. rowerów zapasowych). System ma funkcjonować od marca do końca października, a wszystkie rowery będą nowe. Zmieni się też nieco kolorystyka jednośladów – nowa została uzgodnieniem z plastykiem miejskim i Radą ds. Estetyki Miasta. Rama, widelec i osłona łańcucha mają być granatowe, kierownica i kosz – czarne, a błotniki – szare.

 
(Źródło: UM Bydgoszcz)