Cała treść

Szczyt Ministrów Międzynarodowego Forum Transportowego w Lipsku

Zarządzanie transportem, pojazdy autonomiczne oraz infrastruktura transportowa na świecie to główne tematy rozmów w ramach Szczytu Ministrów Międzynarodowego Forum Transportowego, które odbywa się w dniach 31 maja – 1 czerwca 2017 r. w Lipsku (Niemcy).
Międzynarodowe Forum Transportowe jest globalną organizacją stanowiącą platformę współpracy międzynarodowej, wymiany poglądów oraz doświadczeń z zakresu transportu, motoryzacji i logistyki. W wydarzeniu tym biorą udział ministrowie ds. transportu z Europy, Azji, Afryki, Australii, Ameryki Północnej i Południowej, a także przedstawiciele ONZ, OECD i UE. Wydarzenie to będzie okazją do licznych spotkań bilateralnych i rozmów na marginesie obrad w najważniejszych sprawach dla transportu drogowego.
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa na tegorocznym Szczycie reprezentuje wiceminister Jerzy Szmit.  Wiceminister infrastruktury i budownictwa weźmie udział w sesjach plenarnych ministrów, debatach panelowych poświęconych innowacjom w transporcie oraz kwestiom infrastrukturalnym.
Dla Polski, jak podkreślił wiceminister J. Szmit, sprawą priorytetową jest obecnie temat tzw. pakietu mobilności, nowych przepisów Unii Europejskiej, do których ze względu na pozycję polskiego transportu drogowego w Europie, resort infrastruktury przykłada szczególną wagę.

 
(Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa)