Cała treść

Informacje o rzeczywistym czasie odjazdu tramwaju w Warszawie

Spółka Tramwaje Warszawskie sukcesywnie rozbudowuje System Informacji Pasażerskiej. Od 1 czerwca br., dane o rzeczywistym czasie odjazdu tramwaju z konkretnego przystanku, pasażerowie będą mogli sprawdzić na swoim smartfonie. Nowa funkcjonalność umożliwia precyzyjne zaplanowanie podróży tramwajem z każdego miejsca, w którym się znajdujemy.
Spółka Tramwaje Warszawskie wdrożyła platformę, dzięki której pasażerowie przez Internet mają możliwość sprawdzenia rzeczywistego czasu odjazdu tramwaju z każdego przystanku w Warszawie. Wystarczy w tym celu zeskanować specjalny QR kod umieszczony przy tradycyjnych rozkładach jazdy, wywieszonych na przystanku lub też wejść na stronę www.tw.waw.pl/sip i wybrać odpowiednią linię tramwajową lub przystanek. System automatycznie przekieruje nas do strony z wirtualną tablicą odjazdów prezentującą informacje o czasach i kolejności odjazdu tramwajów. Dodatkowo wyświetlona zostanie informacja czy zbliżający się tramwaj będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych (tzn. czy jest niskopodłogowy).
System Informacji Pasażerskiej (SIP) działa w oparciu o system informatyczny, który oblicza predykcje czasową odjazdu tramwaju na podstawie pozycji GPS tramwaju, rozkładu jazdy, prędkości pojazdu oraz bieżących wydarzeń na trasie. Specjalny algorytm wylicza za ile tramwaj odjedzie z danego przystanku i wyświetla te informacje na elektronicznej tablicy w postaci pozostałej liczby minut.
Aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z SIP Spółka Tramwaje Warszawskie będzie promowała to rozwiązanie na spotach LCD w tramwajach, citylightach, plakatach, ulotkach z kodem QR, na wiatach przystankowych, w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz na stronie internetowej www.tw.waw.pl.

 
(Źródło: Tramwaje Warszawskie)