Cała treść

Mobilna Karta Miejska w Szczecinie

Szczecin wprowadza nową usługę dla mieszkańców i turystów. Będzie to pierwsza w Polsce Mobilna Karta Miejska.
Mieszkańcy Szczecina wyposażeni w smartfony z systemem Android mogą już pobierać ze sklepu Google Play aplikację Go Pay, dzięki której skorzystają z Mobilnej Karty Miejskiej. To narzędzie, dzięki któremu użytkownicy już teraz mogą skorzystać z pełnej oferty biletowej ZDiTM, mogą też liczyć na przesyłane za jej pośrednictwem powiadomienia dotyczące taryfy czy utrudnień w ruchu.
– W 2016 Szczecin był trzecim miastem w Polsce pod względem ilości pobrań biletu mobilnego. W pierwszym kwartale 2017 jest drugi, ustępując tylko Warszawie. Zanim podjęliśmy decyzję o stworzeniu mobilnej karty, przyglądaliśmy się wnikliwie różnym systemom dystrybucji biletów w Polsce – mówi Anna Małolepsza, kierowniczka Działu Taryfowo Biletowego w ZDiTM.
Na razie Mobilna Karta Miejska jest wyłącznie narzędziem sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, ale docelowo jej atutem będzie skupienie w jednym miejscu wszystkich instytucji miejskich.
W fazie wdrażania jest m.in. bilet wjazdu na Cmentarz Centralny, wstępu na Arkonkę (zarówno zimą jak i latem), bilety kolejowe, informacje i aktualności z miasta, Strefa Płatnego Parkowania, Rower Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna, bilety do teatru, muzeum itp. W drugiej połowie roku ma być przygotowany przewodnik dla turystów. Aplikacja poza sprzedażą wejściówek ma także informować m.in. o aktualnie wolnych miejscach np. na basenie.
W lipcu aplikacja ma być dostępna także dla korzystających z telefonów z systemami iOS i Windows Phone.

 
(Źródło: Urząd Miasta Szczecin)