Cała treść

Kolejny rekord Białostockiej Komunikacji Rowerowej

Białostoczanie pokochali miejskie rowery. Białostocka Komunikacja Rowerowa bije kolejne rekordy popularności. W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego sezonu rowery wypożyczono już ponad 300 tysięcy razy. Oznacza to, że średnio co 26 sekund ktoś w Białymstoku  sięga po BiKeRa.
Każdy BiKeR ma za sobą średnio ponad 535 wypożyczeń w tym roku. Najpopularniejszy rower został wypożyczony aż 747 razy. Najaktywniejszy użytkownik roku skorzystał z systemu już 585 razy.
W tym roku padły też inne rekordy. Maj był jak dotąd najlepszym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń w historii miejskiego systemu. Przez cały miesiąc odnotowano 124 394 wypożyczenia. Tylko w czwartek (25 maja) rowery wypożyczono 5 947 razy. To dzienny rekord wypożyczeń w stolicy Podlasia.
– BiKeRy funkcjonują w naszym mieście kolejny rok i ciągle liczba ich użytkowników rośnie – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Cieszymy się, bo to oznacza, że ekologiczne rozwiązania komunikacyjne w Białymstoku zyskują coraz większą popularność.
Na początku sezonu BiKeR został rozbudowany o 4 nowe stacje, 40 jednośladów standardowych, 20 tandemów i 20 rowerków dla dzieci. Białostoczanie mają do dyspozycji w sumie 540 rowerów na 50 stacjach.
Białostocka Komunikacja Rowerowa to pierwszy w Polsce zintegrowany system, który obejmuje nie tylko sam Białystok, ale również Choroszcz i Juchnowiec Kościelny. Z systemu korzysta niemal 55 tysięcy użytkowników. Od uruchomienia systemu w 2014 roku BiKeRy wypożyczono już ponad 1,5 miliona razy.

 
(Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku)