Cała treść

Wrocław dostał pieniądze na rozbudowę ITS i aplikację dla pasażerów

Pasażerowie z aplikacji mobilnej dowiedzą się o utrudnieniach i objazdach na wrocławskich ulicach. Na telefonie będą mogli również wyświetlić wirtualne tablice przystankowe (DIP) z rozkładem jazdy aktualizowanym na żywo. Na stworzenie takiego narzędzia oraz rozbudowę systemu ITS gmina Wrocław dostała ponad 16 milionów dofinansowania.
Projekt składa się z trzech zadań. Po pierwsze budowy 5 sygnalizacji świetlnych wraz z dokumentacją projektową. Te prace zostały już wykonane, bo chodzi o skrzyżowania: Powstańców Śląskich – Sokola, Bujwida z pl. Grunwaldzkim, rondo Powstańców Śląskich oraz pl. Kościuszki.
Drugie zadanie to rozbudowa systemu zarządzania ruchem o nowe funkcje informatyczne obejmująca między innymi moduły aplikacji odpowiedzialne za udzielanie priorytetowego zezwolenia na przejazd wraz z dostawą 383 urządzeń do wyświetlania informacji pomocniczych ITS dla motorniczych – czytamy w specyfikacji projektu.
Trzecie to rozbudowa aplikacji mobilnej i narzędzi informatycznych gromadzących i przetwarzających dane w ramach ITS (w tym instalacja 4500 nadajników Beacon w pojazdach i na przystankach). Dzięki aplikacji będzie można obejrzeć wirtualne tablice przystankowe dla każdego przystanku we Wrocławiu. Dowiedzieć się o objazdach, zajęciach dróg i utrudnieniach.
Dofinansowanie na ten projekt pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2014-2020.

(Źródło: Urząd Miejski Wrocławia)