Cała treść

W Montrealu trwa Światowy Kongres ITS

W dniach 29 października – 2 listopada w Montrealu odbywa się XXIV Światowy Kongres ITS 2017. Tegorocznym gospodarzem kongresu jest Kanada. Wydarzenie zostało przygotowane przez ITS America w połączeniu z ITS Canada, a jego współorganizatorami są ITS Europe i ITS Asia-Pacific.
Światowy Kongres ITS skupia liderów inteligentnego i transformującego transportu, aby przedstawić i ocenić najnowsze, innowacyjne koncepcje, aktywne prototypy i systemy. Światowy Kongres ITS oferuje nowatorskie pomysły i programy edukacyjne, które zostały przedstawione przez ekspertów z branży transportowej z całego świata. Uczestnicy kongresu to: naukowcy, decydenci, przedsiębiorcy, inwestorzy, realizatorzy, prasa – tysiące ludzi z branży transportowej, motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej i technologicznej – biorący udział się w ciekawych dyskusjach i interesujacych debatach na temat szybkiego rozwoju i zmian jakie przynoszą rozwijające się Inteligentne Systemy Transportowe.
W salach wystawienniczych kongresu miały stoiska też polskie firmy należące do ITS POLSKA: Firma Neurosoft oraz firma Dysten. Na kongres przybyli przedstawiciele zarządu ITS POLSKA i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
W czasie kongresu odbyła się dyskusja panelowa pt. „Integrated Mobility with Urban Cities“ oraz rozdanie nagród zwycięzcom konkursu ITS Hall of Fame Awards 2017. Lista nagrodzonych w konkursie jest dostępna na stronie kongresu: http://itsworldcongress2017.org/awards/
Bardzo ważnym punktem kongresu był Pawilon Smart Cities. W pawilonie zostały przedstawione inteligentne miasta z całego świata. Trwały tam dyskusję i debaty wokół tego, w jaki sposób polityka może przyspieszyć przyszłość zintegrowanej mobilności i jak techniczne rozwiązania zmieniają miasta. Pawilon służył jako laboratorium do nauki i zawierał informacje o wiodących Smart Cities na świecie.
W sali wystawienniczej pt. ITS World Congress 2017 zostały przedstawione najnowsze osiągnięcia i rozwiązania na rynku ITS, który ma osiągnąć 143 miliardy USD do roku 2020. Więcej informacji na temat przegiegu kongresu jest na: http://itsworldcongress2017.org/

(Źródło: ITS POLSKA)