Cała treść

Hyper Poland z szansą na nagrodę Komisji Europejskiej

Start-up Hyper Poland stworzony przez absolwentów i naukowców z Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Warszawskiej został nominowany do polskiej edycji konkursu StartUp Europe Awards (SEUA). Głosowanie na najlepsze startupy trwa do 30 listopada 2017 r. 
Konkurs Polska StartUp Europe Awards adresowany jest do wszystkich startupów wykorzystujących nowoczesne technologie, które mają siedzibę/oddział w Polsce i istnieją nie dłużej niż pięć lat. Najlepsze z nich przejdą do kolejnego etapu – głosowania międzynarodowego. Pozwoli im to zaprezentować swoje projekty na arenie europejskiej, m.in. poprzez media poświęcone przedsiębiorczości i funduszom unijnym, social media czy sieć iED, która wspiera młode firmy.
Do finału Polska StartUp Europe Awards zakwalifikował się start-up Hyper Poland – multidyscyplinarny zespół pracujący nad stworzeniem nowego środka transportu – kolei próżniowej nazywanej Hyperloop, która łączy zalety pociągów i samolotów. W arterii rurowej będą mogły poruszać się pojazdy różnego typu (zarówno pasażerskie, jak i towarowe) z prędkością do 1200 km/h, zużywając przy tym do 1000 razy mniej energii niż w atmosferze na poziomie morza.
Konkurs StartUp Europe Awards (SEUA) jest organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej i Fundacji Finnova. Przedsięwzięcie wspiera przewodniczący Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Komitetu Regionów i wiceprzewodniczący Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. W Polsce konkurs organizuje Fundacja Pracy Narodów.

 
(Źródło: Politechnika Wrocławska)