Cała treść

Nowe monitory Systemu Informacji Pasażerskiej na przystankach autobusowych i tramwajowych w Gdańsku

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zakończył naprawę najbardziej wyeksploatowanych tablic Systemu Informacji Pasażerskiej w centrum Gdańska oraz w Oliwie. Wymienione zostaną jeszcze 22 sztuki oraz zamontowane 62 nowe tablice.
– Wymieniliśmy najbardziej wyeksploatowane i przepalone monitory LCD, na czytelność których skarżyli się pasażerowie – zaznacza Jerzy Dobaczewski, dyrektor gdańskiego ZTM.
To nie koniec rozbudowy Systemu Informacjii Pasażerskiej. W planach na 2018 rok jest bowiem wymiana kolejnych tablic oraz montaż nowych. W ramach rozpoczynającego się projektu GPKM etap IV planowana jest wymiana 22 sztuk oraz montaż 62 tablic w całkowicie nowych lokalizacjach. Dzięki temu tablice SIP zostaną rozmieszczone praktycznie we wszystkich dzielnicach miasta.
– Zgodnie z naszymi ustaleniami, dokonanymi z Wydziałem Programów Rozwojowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska, kalendarz tej inwestycji wygląda w taki sposób, że do końca maja 2018 roku ma zostać wyłoniony wykonawca tablic w systemie „zaprojektuj i zbuduj” – mówi Jerzy Dobaczewski.
Realizacja całego projektu ma zakończyć się do kwietnia 2019 r.

 
(Źródło: Urząd Miejski w Gdańsku)