Konferencje

Konferencja Transport Research Arena TRA2016

W dniach 18-21 kwietnia 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się konferencja Transport Research Arena. Jest to najważniejsze w Europie wydarzenie podejmujące problematykę badań naukowych w obszarze transportu powierzchniowego. Dotyczy wszystkich rodzajów transportu: drogowego, kolejowego, wodnego i współmodalnego.
Cele konferencji obejmują działania na rzecz badań, rozwoju i innowacji w transporcie oraz wzmacnianie współpracy świata nauki z przemysłem, także z udziałem polityków i decydentów.
Jej inicjatorem jest Komisja Europejska we współpracy z Europejską Konferencją Dyrektorów Dróg CEDR, europejskimi platformami technologicznymi i przy wsparciu programowym Forum Europejskich Drogowych Instytutów Badawczych FERHL. Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się tutaj.

pasek

XXII Światowy Kongres ITS w Bordeaux

W dniach 5-9 października 2015r. w Bordeaux odbędzie się XXII Światowy Kongres ITS. Hasło przewodnie tegorocznego kongresu to “Towards Intelligent Mobility – Better Use of Space”. Organizatorem wydarzenia jest ERTICO – ITS Europe oraz Komisja Europejska, a jego partnerami są ITS America i ITS Asia-Pacific.
Światowy Kongres ITS jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży, które oferuje możliwość uzyskania najnowszych informacji dotyczących rozwoju i przyszłości ITS, a także zapoznania się z szerokim spektrum nowoczesnych technologii. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się tutaj.
pasek