Cała treść

W Radomiu będzie rower miejski

W kwietniu przyszłego roku w Radomiu ruszy system wypożyczania roweru miejskiego – zapowiedział podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu prezydent Radosław Witkowski. Jak poinformował, w październiku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosi przetarg na dostawę i montaż co najmniej 15 stacji. Na każdej z nich znajdzie się minimum 10 rowerów. –  Nasz system będzie otwarty. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców, którzy chcą razem z nami rozbudowywać sieć wypożyczalni roweru miejskiego – powiedział prezydent.
Na propozycję władz miasta już odpowiedział hipermarket E. Leclerc, który z własnych funduszy zakupi jedną stację. –  Bardzo chętnie przystaliśmy na propozycję władz miasta. Uważamy, że rower miejski to znakomite rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w wielu innych miastach w Polsce i w całej Europie. Dlatego jedna ze stacji stanie przy ulicy Toruńskiej – zapowiedziała współwłaścicielka hipermarketu Angelique Renard.
Z kolei jak poinformował wiceprezydent Konrad Frysztak, firm które wstępnie wyraziły zainteresowanie zakupem kolejnych stacji roweru miejskiego jest więcej. – Mamy już co najmniej osiem firm, które są zainteresowane rozwojem systemu roweru miejskiego w naszym mieście i zapraszamy do współpracy kolejnych partnerów – powiedział wiceprezydent.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Radomiu zostały przeprowadzone testy roweru miejskiego oraz konsultacje społeczne, których wyniki jednoznacznie pokazały, że większość radomian jest za stworzeniem takiego systemu.

 
(Źródło: Urząd Miejski w Radomiu)