Cała treść

Wraca Łódzki Rower Publiczny

Rozpoczynamy kolejny sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. 1 marca br. rowery ponownie zapełnią łódzkie stacje, a ponad 66 tys. użytkowników będzie mogło skorzystać z odnowionych jednośladów.
Inauguracja Łódzkiego Roweru Publicznego odbyła się 30 kwietnia i szybko zyskała popularność wśród mieszkańców miasta, którzy chętnie przesiedli się na rower. W poprzednim sezonie łodzianie dokonali ponad 1,5 mln wypożyczeń i z entuzjazmem poparli projekty rozbudowy sieci Łódzkiego Roweru Publicznego zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego.
– Podczas dzisiejszej sesji Rada Miejska przyjmie zmiany w budżecie miasta, które umożliwią pracę nad zamówieniem uzupełniającym i zwiększeniem systemu rowerowego w Łodzi – zapowiedział radny Bartosz Domaszewicz.
Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi planuje rozszerzenie aktualniej umowy z wykonawcą, czyli firmą Nextbike Polska o 50 proc. jej wartości. Zgodnie z założeniami szczegółowe rozmowy z wykonawcą i procedury przetargowe rozpoczną się w kwietniu, a rozbudowa ruszy latem. Nowe stacje pojawią się głównie na mniejszych osiedlach m.in. na Widzewie Wschodzie, Teofilowie, Górniaku i Radogoszczu.

 
(Źródło: Urząd Miasta Łodzi)