Cała treść

Łódź w pełni zintegrowana z koleją

Od 1 maja, do wspólnego honorowania biletów na terenie Łodzi dołączyły również Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO. Dzięki temu na jednym bilecie można skorzystać z komunikacji miejskiej, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i właśnie Przewozów Regionalnych.
Pociągami POLREGIO można poruszać się na terenie całego miasta bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Skasowany w tramwaju bilet można wykorzystać również w pociągu w czasie trwania jego ważności. Bilet MPK skasuje również obsługa pociągu, która zamieści na nim datę i godzinę rozpoczęcia podróży.
Wspólne honorowanie dotyczy wszystkich biletów Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi, w pociągach (z wyłączeniem biletów okresowych w cenie 80 zł), a w komunikacji biletów Przewozów Regionalnych: strefowych w czasie wskazanym na bilecie liczonym od godziny zakupu, jednorazowym 90-minutowym bilecie oraz bilecie okresowym. MPK nie będzie honorować za to biletów POLREGIO, kupionych przez internet, aplikację mobilną oraz odcinkowych okresowych, ważnych na przejazd w jedną stronę.
Oprócz wspólnego honorowania biletów pasażerowie MPK mają możliwość dłuższego (25-minutowego) korzystania z bezpłatnego przejazdu Łódzkim Rowerem Publicznym. Od początku maja działa również wspólny bilet dla komunikacji miejskiej w Łodzi i Zgierzu.

 
(Źródło: Zarząd Dróg i Transportu, POLREGIO)