Cała treść

Zarządzanie ruchem drogowym podczas Euro

18 stycznia zaczyna się 2-dniowa konferencja „Zarządzanie ruchem drogowym w Polsce podczas Euro 2012”. O przygotowaniach do imprezy z punktu widzenia transportu będą mówić UEFA, kierownictw Ministerstwa Transportu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, GDDKiA, PKD i Stowarzyszenia ITS.

Konferencję, która odbywać się będzie w dniach 18-19 stycznia w Centrum Olimpijskimw Warszawie, organizują wspólnie Polski Kongres Drogowy i stowarzyszenie ITS Polska. Stanie się ona okazją do przeglądu funkcjonowania całego transportu podczas piłkarskich Mistrzostw Europy, które w czerwcu będą organizować Polska i Ukraina.
Głównymi tematami będą przygotowania zarządców infrastruktury i operatorów transportu publicznego do spodziewanego wzrostu natężenia ruchu. Mówić o tym będą przedstawiciele UEFA, kierownictw Ministerstwa Transportu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, GDDKiA oraz przewoźników kolejowych i lotniczych, a także miast – gospodarzy meczów rozgrywanych w ramach turnieju.
Zarządzanie ruchem, rozwiązywanie sytuacji kryzysowych, przeciwdziałanie zagrożeniom dla bezpieczeństwa oraz rozwiązania technologiczne wspomagające procesy zarządzania ruchem – to niektóre omawiane podczas konferencji tematy. Wszystkie poruszane aspekty związane z transportem podczas Euro 2012 zostały podzielone na cztery sesje: “20 tygodni do EURO 2012”, “Wyzwania transportowe podczas EURO 2012”, “Szczególne problemy zarządzania ruchem drogowym i jego bezpieczeństwe” oraz “Miasta – najważniejsze ogniwa w sprawnym przebiegu turnieju”.
Honorowy patronat nad konferencją objęło Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, zaś jednym z patronów medialnych jest Przegląd ITS.