Cała treść

Porozmawiajmy o rowerach

Dzisiaj tj. 13 grudnia, o godz. 19.00, w Warsztacie Centrum Komunikacji Społecznej (pl. Konstytucji 4) odbędzie się otwarte spotkanie z Łukaszem Puchalskim, pełnomocnikiem prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Pierwszy sezon Veturilo za nami. 11 grudnia odbyło się jego podsumowanie z prezydent stolicy, dyrektorem Leszkiem Rutą, przedstawicielami firmy Nextbike. Podpisano również umowy na budowę nowych stacji.
Rowery w systemie Veturilo będzie znowu można wypożyczać od marca 2013 roku. Ale warto już teraz przyjść na spotkanie „rowerowe”.
Łukasz Puchalski opowie o tym, co będzie robił, aby rowery w stolicy były jeszcze bardziej „kochane”, a  jazda jednośladami bezpieczna, łatwa i przyjemna. Przedstawi również aktualny stan systemu rowerowego w Warszawie – zarówno infrastrukturę Veturilo, jak i mapę ścieżek rowerowych, a także plany stołecznego ratusza związane z rozwojem sieci rowerowej.
Spotkania z pełnomocnikami powołanymi przez prezydent  Hannę Gronkiewicz-Waltz to możliwość bezpośredniej rozmowy, wymiany opinii, wyjaśnienia wątpliwości.

(Źródło: ZTM w Warszawie)