Cała treść

VI Kongres Mobilności Aktywnej już wkrótce!

10 kwietnia 2015r. w Gdańsku odbędzie się VI Kongres Mobilności Aktywnej. Organizowane od 2010 roku Kongresy Mobilności Aktywnej to jedne z najważniejszych wydarzeń z kategorii spotkań poświęconych tematyce zrównoważonego transportu w Polsce. Główną ambicją wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń i inspiracji oraz tworzenie sieci współpracy między jego uczestnikami.
Dotychczasowe edycje, uświetniane prezentacjami światowej renomy prelegentów, poświęcone były poszukiwaniu rozwiązań i promowaniu osiągnięć miast dążących do zwiększenia roli aktywnych form mobilności w codziennym życiu mieszkańców. W tym roku nowa formuła Kongresu została podyktowana potrzebą pogłębienia dialogu i współpracy ze środowiskiem pracodawców i edukacji. Miasto wspólnie z gdańskimi firmami z powodzeniem realizowało już wiele inicjatyw, w tym dwie edycje kampanii „Rowerem do pracy”, czy zwieńczoną dużym sukcesem kampanię dla szkół podstawowych –„Rowerowy maj”.
”Coraz więcej polskich firm, uczelni i instytucji publicznych skłonnych jest zadbać o interesy pracowników i klientów korzystających z roweru jako głównego środka komunikacji. Zadaszone parkingi, szatnie z prysznicami, rowery służbowe czy premie rowerowe to tylko niektóre z godnych rozpowszechniania rozwiązań. Rowerzyści to z roku na rok powiększająca się grupa użytkowników dróg, a aktywne formy miejskich podróży są w modzie i dobrze sprzedaje się marketingowo i PR-owo” – mówi gdański oficer rowerowy Remigiusz Kitliński. ‘Dlatego tegoroczny program Kongresu dostosowaliśmy do coraz bardziej rosnących oczekiwań mieszkańców Gdańska, pracodawców oraz sektora edukacji, a przede wszystkim do coraz większej i coraz powszechniejszej świadomości potencjału komunikacji rowerowej” – dodaje Kitliński.
Podczas warsztatów dla przedstawicieli biznesu, holenderscy eksperci – Pascal van den Noort (Velo Mondial) oraz Kees van Ommeren i Siebe Visser (Decisio – Economic research and consulting) zademonstrują w jaki sposób prorowerowa polityka firmy może stać się skutecznym narzędziem poprawy zarówno wizerunku, sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa, a także zdrowia i samopoczucia pracowników. ”Dla przedstawicieli edukacji przygotowaliśmy warsztaty poświęcone kampanii Rowerowy Maj, podczas których zaprezentujemy jak skutecznie promować zdrowy tryb życia wśród uczniów” – zapowiada Kitliński.
W weekend bezpośrednio po Kongresie (11-12 kwietnia) w halach wystawowych Amber-Expo, odbędzie się Bike Festiwal, będący częścią Gdańskich Targów Turystycznych.

(Źródło: Urząd Miejski w Gdańsku)