Cała treść

Międzynarodowa konferencja dotycząca systemów satelitarnych

W dniach 20-22 października 2015 r., w siedzibie Niemieckiego Ministerstwa Transportu i Cyfryzacji w Berlinie odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona systemom satelitarnym związanym z nawigacją i obserwacją Ziemi. Będzie ona połączona z rozstrzygnięciem dwóch ogólnoeuropejskich konkursów: Copernicus i Galileo Masters.
W trakcie tego wydarzenia zaplanowane są m. in. specjalistyczne seminaria i panele dyskusyjne dotyczące globalnych systemów nawigacji satelitarnej, obserwacji Ziemi oraz zintegrowanych aplikacji mających zastosowanie w wielu ważnych sektorach gospodarki i codziennym życiu. Wezmą w nich udział przedstawiciele narodowych agencji kosmicznych i administracji publicznej z krajów członkowskich Europejskiej Agencji Kosmicznej, KE, ESA, a także europejskiego przemysłu kosmicznego. W trakcie wydarzenia zaplanowane są także spotkania brokerskie.
Innym, ważnym elementem tej konferencji jest rozstrzygnięcie dwóch tegorocznych konkursów: „Copernicus Masters”, w którym wszyscy chętni mogli nadsyłać swoje autorskie propozycje i pomysły wykorzystania danych pochodzących z programu obserwacji Ziemi „Copernicus”, a także „European Satellite Navigation Competition” (inaczej zwany „Galileo Masters”), który dotyczy obszaru związanego z nawigacją satelitarną. W trakcie gali wyłonieni będą zwycięzcy na poziomie całej Europy, jak i laureaci konkursów prowadzonych w poszczególnych krajach. Oba były prowadzone także w Polsce, a szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się „Galileo Masters”.

(Źródło: Ministerstwo Gospodarki)