Cała treść

Konferencja „Zrównoważona mobilność miejska – wyzwania i szanse dla miast”

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w konferencji poświęconej zrównoważonej mobilności miejskiej. Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 czerwca br. w Rzeszowie – Jasionce. Przedstawiciele innowacyjnych firm, administracji rządowej, jednostek samorządu terytorialnego,  oraz eksperci będą rozmawiać na temat doświadczeń, trendów i możliwości rozwoju ekomobilności.
Zrównoważona mobilność to zagadnienie coraz częściej pojawiające się w dyskusji na temat szeroko rozumianego  rozwoju miast. Wpływa na wzrost konkurencyjności, jakość życia mieszkańców czy kondycję ekologiczną ośrodków miejskich. Podczas konferencji dyskusja będzie dotyczyła m.in. sposobów zmniejszanie ruchu samochodowego w centrach miast, rozwoju i znaczeniu nowych technologii w komunikacji zbiorowej, przyszłości autobusów z napędem alternatywnym oraz znaczenia rowerów w ruchu miejskim.
Konferencji będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia. Jednym z nich będzie wystawa firm i miast, które wprowadzają nowoczesne rozwiązania w obszarze mobilności miejskiej. Będzie również możliwość udziału w wizycie studyjnej i sprawdzenie jak działa Rzeszowski Inteligentny System Transportowy.
Więcej informacji oraz rejestracja na konferencję : https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/ekomobilnosc
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 
(Źródło: Ministerstwo Rozwoju)