Cała treść

smartLublin – mobilny przewodnik po Lublinie

ZTM w Lublinie uruchomił nową aplikację mobilną smartLublin, która umożliwia m. in. zaplanowanie trasy przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Aplikację można bezpłatnie pobierać i instalować na telefonach.
Aplikacja ta jest nowoczesnym przewodnikiem. Ma ona przybliżyć miasto mieszkańcom, a przede wszystkim turystom i umożliwić im łatwe poruszanie się po Lublinie.
Aplikacja zawiera również najważniejsze informacje, które zawsze warto mieć pod ręką – takie jak przydatne telefony czy aktualne wydarzenia kulturalne w mieście, które można dodać do własnego kalendarza.
Mobilny przewodnik podzielony został na sześć działów takich jak np. “komunikacja miejska” czy “trasy”, które zawierają rozkłady jazdy komunikacji miejskiej oraz możliwość wyszukiwania połączeń.
Oprogramowanie skierowane jest do użytkowników telefonów z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, tj. Android i iOS. Aplikację można pobrać za darmo. Oprogramowanie jest dostępne za pośrednictwem strony www.rpw.ztm.lublin.eu oraz w sklepach Google Play i App Store.
Treści aplikacji dostępne są także w języku angielskim, a docelowo będą również w j. ukraińskim.
Aplikacja powstała w ramach promocji projektu “Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013, Działanie: III.1 Systemy miejskiego transportu zbiorowego.

(Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie)