Cała treść

Polsko-japońska wymiana doświadczeń w obszarze transportu

Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak rozpoczęła wczoraj wizytę w Japonii. Celem jest wymiana doświadczeń z przedstawicielami japońskiego rządu w obszarze transportu, innowacji oraz polityki regionalnej.
W ramach wizyty, szefowa polskiego resortu infrastruktury i rozwoju spotka się między innymi z japońskim wiceministrem ziemi, infrastruktury i transportu. Rozmowy dotyczyć będą innowacji w transporcie i inwestycji w transporcie publicznym, a także bieżącej współpracy w dziedzinie transportu lotniczego i morskiego. Podczas rozmów w ministerstwie gospodarki, handlu i przemysłu omówiona zostanie polsko-japońska współpraca gospodarcza, a także doświadczenia w obszarze polityki rozwoju i polityki miejskiej.
Program wizyty minister Wasiak zakłada również spotkanie z prezesem Japońskiej Organizacji Handlu Zagranicznego w celu przedstawienia możliwości nowej perspektywy finansowej 2014-2020, szczególnie w kontekście wspierania z funduszy europejskich inteligentnego rozwoju oraz wzmacniania innowacyjnej współpracy między sektorem nauki i biznesu. Omówione zostaną także możliwości współpracy w dziedzinie gospodarki morskiej.

(Źródło: MIiR)