Cała treść

Rozwiązania programu SMART w walce z nietrzeźwymi kierowcami

21 marca 2016 r. w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja poświęcona działaniom prewencyjnym wobec nietrzeźwych kierowców, zorganizowana w ramach programu SMART (Sober Mobility Road Transport) przez European Transport Safety Council oraz Instytut Transportu Samochodowego.
W spotkaniu wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Piotr Stomma, który mówił m.in. o podejmowanych w Polsce działaniach na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym mających na celu ograniczenie zjawiska prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.
Polski rząd przywiązuje dużą wagę do zintensyfikowania i zdynamizowania działań w poszczególnych obszarach bezpieczeństwa ruchu drogowego- podkreślił wiceminister.
Wśród najważniejszych przedsięwzięć w tej dziedzinie wymienił zarówno edukację użytkowników dróg jak i inwestycje na rzecz tworzenia bezpiecznej infrastruktury drogowej oraz systemu nadzoru nad ruchem drogowym, a także usprawnienie ratownictwa drogowego.
Podczas konferencji omówiono problematykę dotyczącą nadzoru nad przestrzeganiem przepisów, reedukacji, a także wykorzystania blokad alkoholowych oraz innych rozwiązań, które zapobiegają prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu.

(Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju)