Cała treść

Polska będzie Krajem Partnerskim Hannover Messe w 2017 roku

Podczas trwających Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze, wiceminister rozwoju Paweł Chorąży podpisał Memorandum „Polska Krajem Partnerskim Hannover Messe 2017”.
Ze strony targów hanowerskich dokument podpisał Dr. Jochen Köckler, przedstawiciel Zarządu Deutsche Messe AG. Rząd federalny na uroczystości podpisania reprezentowała Brigitte Zypries, sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energii, Pełnomocnik Rządu ds. Lotnictwa i Kosmosu.
“Wparcie rozwoju innowacyjnych firm i ich ekspansji zagranicznej to jedno z najważniejszym zadań polskiego rządu. Międzynarodowe Targi Przemysłowe w Hanowerze są doskonałą okazją dla polskiego biznesu zarówno do prezentacji technologicznie zaawansowanych produktów, jak i pozyskania nowych cennych kontaktów. Jako Kraj Partnerski Hannover Messe 2017 chcemy pokazać różnorodność i dynamikę polskiej gospodarki opartej na innowacjach i rozbudować nasze międzynarodowe relacje zagraniczne” – powiedział wiceszef resortu P. Chorąży.
Dr. Klöckner w swoim wystąpieniu podkreślił, że bardzo się cieszy, że to właśnie Polska będzie  Krajem Partnerskim następnej edycji targów. Dodał, że „polski przemysł w wielu branżach imponuje potencjałem wzrostu i ładunkiem innowacji i jest bardzo interesujący dla przedsiębiorstw i inwestorów z całego świata. Hannover Messe to dobre miejsce aby zaprezentować siłę polskiej gospodarki i zintensyfikować kontakty zagraniczne, w tym zwłaszcza pomiędzy partnerami z Polski i Niemiec”.
Krajem Partnerskim tegorocznej edycji Hannover Messe są Stany Zjednoczone. Polska prezentuje się na stoisku informacyjnym o powierzchni 100 m2,zorganizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Berlinie. Stoisko polskie, w atrakcyjnej formie namiotu sferycznego, znajduje się w hali 3 „Global Business & Markets”, w bezpośrednim sąsiedztwie głównego pawilonu USA. Do współpracy zaproszono polskie regiony i izby gospodarcze, które zaprezentują osiągnięcia w zakresie nowych technologii i innowacji. Partnerem jest również Akademickie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej, które m.in. wyeksponuje przygotowywany do światowego konkursu „łazik marsjański”. Łącznie na targach zaprezentuje się prawie 60 wystawców z Polski.
Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie. W ubiegłym roku targi odwiedziło 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawiło ponad 5 tys. wystawców z 70 krajów.

(Źródło: Ministerstwo Rozwoju)