Cała treść

Kapsch i GDDKiA nagrodzoni za ViaToll

Kapsch Telematic Services wraz z Ministerstwem Infrastruktury i GDDKiA zostali nagrodzeni zostali plebiscytu „Najlepszy partner w biznesie 2011“ zorganizowanego przez miesięcznik Home & Market. Services. Uzasadnieniem przyznania tytułu było wprowadzenie w wyjątkowo krótkim czasie elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL, który zgodnie z wymogami unijnymi zastąpił winiety.

Miesięcznik „Home & Market” po raz kolejny przyznał nagrody firmom i instytucjom wyróżniającym się innowacyjnymi rozwiązaniami i profesjonalizmem. Jednym z laureatów plebiscytu „Najlepszy partner w biznesie 2011“ została firma Kapsch Telematic Services wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Podczas gali zorganizowanej 8 listopada w hotelu InterContinental w Warszawie, firma Kapsch wraz z Ministerstwem Infrastruktury oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, odebrała statuetkę w kategorii „Partner Roku”. – Cieszymy się, że nasza praca przy wprowadzaniu systemu e-myta została doceniona – powiedział Marek Cywiński, dyrektor zarządzający Kapsch Telematic Services. – Pragnę podkreślić, że osiągnięcie tak dobrych rezultatów nie byłoby możliwe bez sprawnej współpracy między naszą firmą i partnerami – Ministerstwem Infrastruktury oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.
Uzasadnieniem przyznania tytułu było wprowadzenie w wyjątkowo krótkim czasie elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL, który zgodnie z wymogami unijnymi zastąpił winiety.  Dzięki niemu Krajowy Fundusz Drogowy stale zasilany jest funduszami, które są przeznaczane na budowę nowych i modernizację istniejących dróg.