Cała treść

Przedsiębiorco, promuj się za granicą! Nabory trwają

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych przyjmuje zgłoszenia na wyjazdy zagraniczne dla sektora technologicznego, hotelarskiego i gastronomicznego, a także firm informatycznych z Polski Wschodniej. Przedsiębiorcy, którzy uczestniczą w targach, mogą zyskać zagraniczne kontrakty. Firmy z Polski Wschodniej promują się za granicą dzięki finansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dla sektora technologicznego są to targi Hannover Messe:
20 przedsiębiorców związanych z technologiami dla przemysłu z Polski Wschodniej ma szansę na wyjazd do Hanoweru. Od 8 do 12 kwietnia 2013 r. odbędą się tam Międzynarodowe Targi Hannover Messe 2013. Zgłoszenia można nadsyłać do 7 lutego 2013 r. w południe.
W wyjeździe mogą wziąć udział przedstawiciele firm zarejestrowanych w Polsce Wschodniej (czyli w województwach: lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim lub warmińsko-mazurskim), którzy prowadzą działalność co najmniej od 18 miesięcy.
Dla informatyków Computex:
Computex to największe targi komputerowe w Azji i drugie co do wielkości na świecie, po targach CeBit w Hanowerze. Jak podają organizatorzy, na Tajwanie znajdują się oddziały wielu światowych firm informatycznych, dlatego targi Computex przyciągają ich przedstawicieli z całego świata. W 2013 roku targi odbędą się od 2 do 9 czerwca 2013 r. To już 31. edycja.
Zgłoszenia do Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych można nadsyłać do 11 lutego 2013 r.
Francja dla samorządowców:
Również do 11 lutego 2013 r. potrwa konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego z województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego. Ich przedstawiciele mogą wziąć udział w misji inwestycyjnej do Francji, która odbędzie się w kwietniu 2013 roku.
Udział w targach sponsoruje Program Rozwój Polski Wschodniej. Z jego funduszy jest finansowany projekt promocji gospodarczej makroregionu, za który odpowiada Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Szczegółowe informacji dotyczące uczestnictwa w targach znajdują się tutaj.

 

(Źródło: MRR)