Cała treść

Toruński Rower Miejski rośnie w siłę

Ponad 6 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, 26 stacji, 260 jednośladów i 22,6 tysiąca wypożyczeń w ciągu zaledwie trzech miesięcy – Toruński Rower Miejski cieszy się niesłabnącą popularnością.
Toruński Rower Miejski ruszył w ubiegłym roku. Po zimowej przerwie zaczął znowu działać w marcu. Ponieważ zainteresowanie było duże, miasto postanowiło zwiększyć jego zasięg. Od maja br. system powiększył się o kolejne 13 stacji, w tym 7 patronackich. O 10 stojaków rozbudowana została również stacja przy placu Rapackiego. Operator systemu prowadzi rozmowy z przedstawicielami jednego z centrów handlowych i być może w niedługim czasie system wzbogaci się o kolejną, 27 stację.
Tylko od marca  do końca maja 2015 r. użytkownicy korzystali z miejskich rowerów 22.610 razy, co daje średnio 7,5 tyś wypożyczeń miesięcznie. Po uruchomieniu w maju 12 nowych stacji oraz przyłączeniu 13-ej stacji przy Atrium Copernicus odnotowano znaczny wzrost rejestracji nowych użytkowników. W bieżącym roku zarejestrowało się 1833 osób. Łącznie użytkownikami TRM jest już 6.095 osób.
‘Tak duże zainteresowanie ze stromy wypożyczających jest przede wszystkim wynikiem zwiększonej ilości stacji rowerowych rozlokowanych w różnych punktach miasta” – mówi Maria Pałucka z Wydziału Sportu i Turystyki UMT.

(Źródło:  Urząd Miasta Torunia)