Cała treść

System ITS w Grudziądzu uruchomiony!

1Kolejowe Zakłady Łączności dostarczyły i uruchomiły system ITS w ramach zadania „Modernizacja sieci tramwajowej w Grudziądzu”.
Projekt swoim zakresem obejmował wyposażenie 17 tramwajów w systemy informacji pasażerskiej, komputery pokładowe, system zliczania potoków pasażerskich oraz monitoring. Wszystkie te systemy integruje komputer pokładowy, który został wyposażony w moduł GPS i GPRS. KZŁ dostarczyły również system informacji pasażerskiej dla przystanków tramwajowych funkcjonujący w czasie rzeczywistym, system wystawiania priorytetów na skrzyżowaniach dla tramwajów, dynamiczne strony WWW z informacją o rzeczywistym rozkładzie jazdy. Firma wyposażyła także  centrum nadzoru ruchu w niezbędny sprzęt informatyczny wraz z oprogramowaniem ułatwiającym zarządzaniem ITSem.
Najciekawszym i zarazem największym wyzwaniem była modernizacja ponad 40-letnich tramwajów Düwag GT8 w zakresie instalacji wyżej wymienionych nowoczesnych systemów. Podkreślenia wymaga również fakt, że kluczowe produkty dla tego projektu zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez Kolejowe Zakłady Łączności.

DSC06410DSC06400

(Źródło: Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o.)